II KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski

W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. po raz drugi odbył się II KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI w miejscowości Przywidz koło Gdańska,  zorganizowany przez członków i żołnierzy Stowarzyszenia KRS Formoza, Jednostki Wojskowej FORMOZA, oraz przy współudziale  Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego "Zielona Brama" w Przywidzu.

Podczas wydarzenia odbyły się trzy biegi na dystansie 25 Mm, 50 Mm oraz 100 Mm. Bieg na poszczególnych dystansach, jak w zeszłym roku odbywał się w pętli 25 Mm ( 1 Mm = 1852m) prowadzącej wśród malowniczych jezior i wzgórz w sercu Kaszub, w dużej mierze wokół Jeziora Przywidzkiego, która doskonale sprawdziła się w pierwszej edycji biegu. Uczestnicy biegu mogli więc liczyć na urozmaicenie w postaci dróg utwardzonych i nieutwardzonych, ścieżek i dróg leśnych oraz dużą liczbę podbiegów. W zależności od wyboru "kategorii dystansowej" biegacze musieli zaliczyć jedną, dwie lub cztery pętle. 

W tym roku pogoda nie była łaskawa dla biegaczy. Koronny bieg na 100 Mm zaczął się w pięknej słonecznej kwietniowej pogodzie-można by rzec iście wiosennej, jednak zawodnicy biegnący na 50 Mm startowali w zgoła odmiennych warunkach atmosferycznych- towarzyszyła im nawet minusowa temperatura. Natomiast biegacze startujący na dystansie 25 Mm, przy starcie zmagali się dodatkowo z wichurą, gradem i deszczem. 

W II edycji Biegu wzięło udział 134 biegaczy w wieku od 18 do 67 lat. Na 30 zawodników startujących w kategorii 100 Mm, bieg ukończyło 16 osób. W grupie "50 Mm" i 34 startujących niemal wszyscy dobiegli do mety-27 biegaczy. Na najkrótszym odcinku, którym było 25 Mm na mecie spotkało się 58 zawodników z 70 podejmujących wyzwanie. Miłym zaskoczeniem była obecność wśród biegnących uczestników kobiet, które startowały w 3 konkurencjach, a łącznie było ich 19.

Na wszystkich, którzy ukończyli bieg, mieszcząc się w limicie czasowym, czekały pamiątkowe medale, a na zwycięzców - nagrody pamiątkowe od dowódcy JW FORMOZA. Były także nagrody rzeczowe od sponsorów oraz finansowe od KRS FORMOZA. Ponadto dzięki hojności darczyńców mogliśmy rozlosować wśród uczestników biegu wiele atrakcyjnych nagród, które wynagrodziły trud biegu. Tym samym nagrodzeni zostali nie tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Uczestnicy bardzo dobrze ocenili przygotowanie oraz organizację biegu, ale podzielili się także ciekawymi spostrzeżeniami z których korzystamy przygotowując kolejne edycje KRS UTRAMARATON KASZUBSKI
Na koronnym dystansie 100 Mil morskich (185,2 km) zwyciężyli:

WRONA SŁAWOMIR czas: 21:21:31
NOGA WITOLD czas: 21:55:07
RZECHOWSKI FILIP czas: 21:55:07

100mil

Na dystansie 50 Mil morskich (92,6 km) czołowe miejsca zajęli:

BLUMA PAWEŁ czas: 9:01:41
SIGNERSKI REMIGIUSZ czas: 9:21:37
MATUSIAK MICHAŁ czas: 9:38:18

50mil

Na "sprinterskim" dystanisie 25 Mil morskich (46,3 km) podium należało do:
1 WNUK DAMIAN czas:  3:32:07
MAŁACHOWICZ ŁUKASZ czas:  3:46:13
KALETA SEBASTIAN czas: 3:46:13

25mil


Wśród kobiet biorących udział w biegach najszybszą okazała się:
na dystansie 50 Mm: KOŁACZ LILIANA czas 11:30:31
na dystansie 25 Mm: DOBROWOLSKA JOANNA czas 4:01:36

Pełne listy wyników do pobrania:

  100_mil 100_mil 100_mil  
  100 Mil morskich 50 Mil morskich 25 Mil morskich  

Honorowy patronat na biegiem objął min: Minister Sportu i Turystyki,  Inspektor Wojsk Specjalnych, Wójt Gminy Przywidz oraz Artur Siódmiak.  Łączna pula nagród od sponsorów i fundatorów w trzech biegach wyniosła około 20 tyś zł. Podczas przygotowań do imprezy, jak również w trakcie jej trwania, nieoceniona okazała się pomoc Kręgu Instruktorskiego Czerwonych Beretów działającego przy Hufcu ZHP Rumia, który odpowiadał za zabezpieczenie trasy biegu i na punkach odżywczych. 

Gorące podziękowania należą się sponsorom i fundatorom nagród: Dowódcy Jednostki Wojskowej Formoza, Wójtowi Gminy Przywidz, RWS Cetus, Salewa Polska, Helikon-Tex, Camp Formoza, KenBit, Endu Sport, Mas-Drob, Cenrex, Arpol, Łuszczek, Garmin Polska, Ha3o, RunnersClub.pl, VANTORO, Brand Studio, Silent Technical, Carpatia Bieszczadzki Gościniec. 

Wsparcie : Nadleśnictwo Kolbudy - Lasy Państwowe, KICzB ZHP Rumia, Zielona Brama - Centrum Sportu i Rekreacji w Przywidzu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia minirelacji w naszej GALERII

back